Citybreak na plaży, czyli co zobaczyć w Barcelonie

Zdarzają się chwile, kiedy mam ochotę na wyjazd, ale nie mogę się zdecydować na rodzaj wycieczki.
Zwiedzanie miasta czy może leniuchowanie na plaży?
A gdyby tak tylko połączyć jedno i drugie...i tak podjęłam decyzję o wyjeździe do Barcelony.
Co prawda nie była to moja pierwsza wyprawa do tego miasta, ale poprzednia trwała raptem jeden dzień przy okazji innego wyjazdu, dlatego dopiero tym razem miałam okazję poznać lepiej to urocze miasto.
Mój wyjazd trwał 4 dni, czyli ani dużo, ani mało. Chciałam się przede wszystkim odstresować i odpocząć, dlatego nie narzucałam sobie dużego tempa zwiedzania. W związku z tym nie zobaczyłam jeszcze wszystkich zaplanowanych atrakcji, ale w poście przedstawię Wam zarówno te, które zobaczyłam, jak i listę tych, które mam zaplanowane na kolejną wizytę :)

Sagrada Familia 

Sagrada Familia to kościół secesyjny, który jest jednym z dzieł Gaudiego. Przez wiele osób uważana jest za główne osiągnięcie projektanta. Świątynia jest w budowie od 1882 r., a jej zakończenie zaplanowane jest prawdopodobnie na 2026 r., czyli równo w setną rocznicę śmierci autora budynku. 

Ceny biletów wstępu zaczynają się od €17. Warto kupić bilety przez Internet, ponieważ kolejki są gigantyczne.

Sagrada Famila

Park Gaudiego

Drugie z dzieł Gaudiego, które udało mi się zobaczyć podczas wycieczki. Część z budynkami Gaudiego co prawda nie jest duża (składa się na nią 5 budynków), ale jest zdecydowanie warta zobaczenia.
W założeniu park miał być osiedlem dla elity, jednak projekt nigdy nie został zakończony, a teren, który pierwotnie był prywatny wykupiły władze miasta.
Część parku w której znajdują się budynki jest płatna.
Ceny biletów wstępu zaczynają się od €10. Tak jak do Sagrada Familia warto kupić bilety przez Internet. Bilety sprzedawane są na konkretną godzinę, im wcześniej zarezerwujecie, tym większy wybór godzin będziecie mieli :)

Park Gaudiego

La Rambla

Kilometrowa ulica w dzielnicy Gotyckiej zaczynająca się na Placu Katalońskim i prowadząca do nabrzeża. Znajdziecie tu mnóstwo knajp, straganów, kawiarenek i restauracji. Występuje tu też dużo artystów ulicznych. Deptak w sezonie jest mocno zatłoczony. Będąc tu warto wstąpić do La Boqueria.

La Boqueria

La Boqueria to bardzo duży bazar miejski na którym znajdziecie świeże owoce, soki i owoce morza.
Warto odwiedzić to miejsce chociażby po to, żeby zobaczyć jak taki targ w Barcelonie wygląda :)

 La Boqueria

Passeig de Gracia

Jedna z najdłuższych, eleganckich i najbardziej luksusowych ulic Barcelony. Znajdziecie tu butiki oraz wyśmienite restauracje. Przy tej ulicy znajduje się również Casa Batlló oraz Casa Mila.

Casa Batlló

Dzieło Gaudiego, które powstało w latach 1904-1906. Jest to budynek mieszkalny, którego wnętrze również było zaprojektowane przez Gaudiego.
Budynek można zwiedzić w środku, wizyta trwa godzinę.
Ceny biletów zaczynają się od  €21,5 za bilet normalny.

Casa Batlló

Park De La Ciutadella

Znalazłam się tu w zasadzie przypadkiem. Ponieważ po Barcelonie przemieszczałam się głównie pieszo z mapą Google zauważyłam, że mijam jakiś duży park przecznicę ode mnie - sprawdziłam w wyszukiwarce opis tego miejsca i zahaczyłam o nie. W parku znajdziecie nie tylko piękną fontannę Cascada, ale też Łuk Triumfalny i Zoo (którego niestety nie odwiedziłam, ale podobno można zobaczyć tam pokazy delfinów).
Wejście do parku jest bezpłatne. 


Park De La Ciutadella

Plaże

Jeżeli chodzi o plaże osobiście nie mam jednej ulubionej (pewnie też ze względu na to, że finalnie zdecydowałam się na więcej zwiedzania niż plażowania). Plaże ciągną się praktycznie wzdłuż całego wybrzeża w Barcelonie, wszystkie są ładne i piaszczyste.

Miejsca, w których nie byłam, ale na pewno jeszcze będę :)

Magiczne Fontanny

Tym razem zabrakło mi czasu na zobaczenie pokazów. Ale jest to bezsprzecznie miejsce do którego wybiorę się przy następnej wizycie :)

Bunkers del Carmel

Najlepszy punkt widokowy w Barcelonie.

Tibidabo 

To najwyższe wzgórze w Barcelonie. Znajdziecie tam nie tylko wspaniałe widoki, ale także park rozrywki, Kościół Serca Jezusowego oraz inne urokliwe zabytki. 

Wzgórze Montjuïc  

Trzeci punkt widokowy na mapie Barcelony. Znajdziecie tam zamek Montjuïc, Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej oraz Magiczne Fontanny, które znajdują się właśnie w tym miejscu.

Jeżeli chodzi o poruszanie się po mieście to zdecydowanie polecam spacery. Miasto jest na tyle ładne, że nawet spacer pomiędzy kolejnymi atrakcjami turystycznymi sprawia ogromną przyjemność :)
Niemniej jednak całe miasto jest bardzo dobrze skomunikowane, głównie liniami metro. 
Na 4 dni dla dwóch osób wystarczył mi jeden bilet T-10. Bilet ten obowiązuje w całym mieście na komunikację miejską i daje 10 przejazdów.

A wy macie do polecenia jakieś fajne miejsca w Barcelonie? :)
Poniżej zamieszczam mapkę z rozmieszczeniem opisanych atrakcji.
 

Popularne posty z tego bloga

Jak zaplanować wyjazd na "własną rękę" - wycieczka do Wiednia

Wrocław - gdzie warto zjeść i nie tylko