7 aplikacji bez których nie wyobrażam sobie planowania podróży

Zastanawiałam się czym na początek bloga chciałabym się podzielić. Zdecydowałam się na opisanie aplikacji z których korzystam przy organizowaniu wyjazdów.
Dlaczego?
Planowanie podróży jest czymś, co przeraża wiele osób. Jak znaleźć najkorzystniejszy dojazd, gdzie znaleźć dobry nocleg...te i inne podobne pytania zniechęcają mnóstwo osób do planowania wyjazdów na własną rękę.
Do organizacji wycieczek w obrębie własnego kraju nie posiadamy aż tak dużych obaw, nasilają się one jednak gdy w grę wchodzi wycieczka zagraniczna. Dużo łatwiej jest zakupić wyjazd z biura podróży, ale gdzie wtedy frajda z całego planowania?
W dobie Internetu dostępnego praktycznie 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu zaplanowanie wyjazdu to czysta przyjemność.
Poniżej przedstawiam listę 7 aplikacji bez których nie wyobrażam sobie planowania podróży:

Booking.com

Booking.com
Bardzo dobry portal przy wyszukiwaniu noclegów i nie tylko. Warto się zarejestrować na portalu, ponieważ przy częstych rezerwacjach dostaje się do programu Genius.
Posiada on dwa stopnie: 

Poziom 1 

Poziom ten przyznaje bezpłatne dożywotnie członkostwo oraz 10% zniżki na wszystkich rezerwacjach Genius, których dokonamy w przyszłości. 
Obejmuje on 2 pobyty w ciągu dwóch lat.

Poziom 2

Poziom ten dodatkowo przyznaje 15% zniżki w wybranych obiektach, a także przy niektórych opcjach bezpłatne śniadanie. Ponadto w niektórych wariantach możemy liczyć na bezpłatne podwyższenie kategorii pokoju.
Obejmuje on 5 pobytów w ciągu 5 lat.
   
Poza noclegami na Booking.com można znaleźć loty, lotniskowe taksówki oraz wypożyczalnie samochodów.
Adres: https://www.booking.com

Airbnb


Airbnb

Aplikacja i portal służący do rezerwacji noclegów. Przede wszystkim można znaleźć tu apartamenty wystawione przez prywatne osoby, które np. gdzieś wyjechały w danym terminie. Na tym portalu jest szansa na trafienie świetnych perełek w dobrej cenie :)
Dodatkową opcją na portalu są polecane atrakcje w poszczególnych lokalizacjach. Ponadto gospodarze często wykazują zaangażowanie i pomagają w planowaniu zwiedzania.
W przypadku tej aplikacji należy zawsze zweryfikować cenę na koniec zamówienia, ponieważ czasem dodają obowiązkowe opłaty np. za sprzątanie, które nie są wliczone w pierwotnej cenie.
Adres: http://bit.ly/31f5bjC - rejestrując się przez ten link otrzymasz zniżkę na pierwszą rezerwację.

TripAdvisor 

TripAdvisor
Jedna z najbardziej popularnych aplikacji służąca do wymiany opinii na temat restauracji, atrakcji turystycznych, noclegów, lotów i rejsów. Osobiście korzystam z tej aplikacji przy poszukiwaniu atrakcji turystycznych i restauracji.
Adres: https://tripadvisor.com

Zomato 

Zomato
Aplikacja zawierająca opinie użytkowników na temat restauracji i knajp. Mam wrażenie, że jest mniej popularna od TripAdvisor, ale jest równie użyteczna. 
Po ustawieniu lokalizacji wyświetla się lista lokali wraz z opiniami. Często można znaleźć tam również menu i zdjęcia wykonane przez użytkowników.
Adres: https://www.zomato.com

Google

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką Internetową, nie znam osoby, która ma Internet i nie korzysta z Google. Ale czy na pewno wykorzystujecie wszystkie możliwe funkcje?

Google Flights

Google Flights
Bardzo przydatną funkcją udostępnianą przez Google jest Google Flights, czyli wyszukiwarka lotów. Przeszukuje ona wszystkie linie lotnicze na konkretny kierunek i umożliwia wybranie najkorzystniejszej opcji.
Dodatkową zakładką w wyszukiwarce są noclegi.
Adres: https://www.google.com/flights 

Google Maps


Google Maps

Google jest także dobrym źródłem informacji o opiniach związanych z danym miejscem. Niezależnie od tego czy chcemy poznać zdanie innych osób na temat hotelu, restauracji czy też atrakcji możemy znaleźć je w tej wyszukiwarce.
Po wejściu w mapy i wpisaniu lokalizacji można wybrać opcję "w pobliżu". Do wyboru jest kilka kategorii w tym restauracje, hotele oraz bary i puby. Pojawia się wówczas mapa z pineskami z zaznaczonymi miejscami z wybranej przez nas kategorii oraz pasek z listą tych miejsc. Po kliknięciu w wybrane lokalizacje możemy zapoznać się z opiniami na ich temat.
Adres: https://www.google.pl/maps

Esky.pl


Esky

Wyszukiwarka lotów, podobnie jak Google Flights koncentruje w jednym miejscu oferty różnych linii lotniczych. Fajną funkcją jest zakładka "okazje", gdzie możemy znaleźć propozycje najtańszych lotów. Jeżeli ktoś ma możliwość operowania swoim grafikiem w pracy może trafić na prawdę super okazje.
Esky.pl posiada także bazę hoteli i wypożyczalni samochodów.
Adres: https://www.esky.pl

Notatnik

Niby banalna sprawa, a jednak strasznie ważna. Oczywiście nie taki zwykły notatnik w formie zeszytu. Ja korzystam z notatnika w telefonie. Powodów jest kilka: jest zawsze pod ręką, mam go ze sobą w podróży, w każdej chwili mogę coś zmodyfikować, ale co najważniejsze mogę go udostępnić innym osobom z którymi planuję podróż. Dzięki temu każdy z nas może wprowadzać zmiany, które będą pokazywały się w czasie rzeczywistym innym użytkownikom.

Dodatek

Coachsurfing

Coachsurfing jest formą podróżowania z której osobiście nigdy nie korzystałam. Znam natomiast kilka osób, które korzystały z tego rodzaju wyjazdów i bardzo sobie to chwalą. Jest to opcja budżetowa, co nie znaczy, że tylko dla osób z mniejszą zawartością portfela :) Osoby, które decydują się na taki rodzaj podróży zazwyczaj chcą poznać lokalnych mieszkańców i podszkolić język obcy. 
Zasada jest prosta: osoba lokalna udostępnia Ci bezpłatnie lub za drobną opłatą zakwaterowanie, a w zamian spędzacie razem czas i wymieniacie się doświadczeniami i umiejętnościami.    
Więcej informacji jak działa coachsurfing znajdziecie pod adresem: https://www.couchsurfing.com/about/how-it-works/ 

Popularne posty z tego bloga

Citybreak na plaży, czyli co zobaczyć w Barcelonie

Jak zaplanować wyjazd na "własną rękę" - wycieczka do Wiednia

Wrocław - gdzie warto zjeść i nie tylko